سوالات پرتکرار از کلینیک کسب و کار پایش

در این وضعیت کرونا آیا می توانم به مشاوره آنلاین اکتفا کنم؟

پیشنهاد کلینیک پایش و سازمان بهداشت جهانی این است که در شرایط کرونا و حتی پساکرونا بهتر است ابتدا به صورت آنلاین مشاوره بگیرید. در صورتی که نیاز به حضور فیزیکی بود و نتوانستید پاسخ مناسب را به صورت آنلاین دریافت نمایید، شما به مشاور و یا مشاور به شما اعلام خواهد نمود و در همین بستر زمان ملاقات تنظیم می گردد. 

در کلینک کسب و کار پایش حداکثر چقدر زمان مشاوره چقدر است؟

زمان و هزینه مشاوره توسط مشاوران تعیین می گردد و کلینیک کسب و کار پایش صرفا تامین کننده بستر ارایه خدمات می باشد. لذا بستگی به مشاوری دارد که توسط شما انتخاب می گردد.

مسوولیت توصیه های انجام شده توسط مشاوران با چه کسی است؟

مشاوران کسب و کار این کلینیک از مشاوران و متخصصان مطرح کشور می باشند و مسوولیت توصیه های انجام شده توسط مشاوران صرفا به عهده خود ایشان خواهد بود و این کلینیک هیچ مسوولیتی در قبال تجویزها و توصیه های ارایه شده ندارد. تنها مسوولیت مشاورانی که با نماد “مشاور پایش” شناخته می شوند به عهده کلینیک می باشد.

فرآیند عضویت مشاوران در کلینیک پایش چگونه است ؟

متقاضیان ارایه مشاوره، به صورت رایگان فرم عضویت را پر می کنند و مدارک مثبته خود را برای تایید صلاحیت فنی به کمیته ممیزی می فرستند. مدارک ممیزی شده و در صورت تایید صلاحیت، متقاضی به عنوان مشاور برای ارایه مشاوره تایید می گردد. همچنین مشاوران می توانند از مراکز علمی، دانشگاهها و سازمانهای ذیصلاح، معرفی نامه دریافت نموده و به کلینیک ارسال نمایند.  

مشاوران چه هزینه ای به عنوان حق مشاوره می توانند دریافت نمایند؟

مشاوران محترم تا اطلاع ثانوی در تعیین حق مشاوره مختارند و کلینیک پایش هیچ دخل و تصرفی در تعیین حق مشاوره ندارد. لیکن اگر مشاور محترم در سامانه های مشابه به ارایه خدمات مشاوره آنلاین می پردازد، متعهد و موظف است تعرفه خویش در این سامانه را معادل یا کمتر از کمترین حق مشاوره خود در سایر سامانه ها قرار دهد.

چه زمانی با مشاوران تسویه حساب صورت می گیرد و تعرفه تامین زیرساخت کلینیک پایش چیست؟

به محض اتمام مشاوره، سهم کلینیک معادل 20% مبلغ مشاوره کاسته شده و مابقی بلافاصله و به صورت خودکار به حساب مشاور واریز می گردد.

کارفرما چه زمانی حق مشاوره را پرداخت می کند؟

به محض رزرو زمان مشاوره، هزینه مشاوره توسط کارفرما به صورت آنلاین و از طریق درگاه بانکی پرداخت می گردد و در کیف پول کارفرما قرار می گیرد. پس از دریافت مشاوره توسط کارفرما و اتمام مشاوره، مبلغ از کیف کارفرما خارج شده و به مشاور پرداخت می گردد. تا قبل از آن هر زمان که کارفرما بخواهد می تواند وجه پرداختی را درخواست نماید و این وجه به وی بازپس داده خواهد شد.

تفاوت کلینیک کسب و کار پایش با سایر سامانه های مشابه چیست؟

تفاوت اول کلینیک پایش با سایر سامانه های مشابه در این است که این کلینیک امکان مشاوره آنلاین و آفلاین را به صورت همزمان فراهم می آورد. در نتیجه مشاور می تواند تا مدتی مشاوره را باز نگه دارد تا کارفرما بتواند پس از دریافت مشاوره آنلاین در صورت لزوم سوالهای خود را به صورت آفلاین طرح نموده و پاسخ مربوطه را دریافت نماید.

تفاوت دوم کلینیک پایش با سایر سامانه های مشابه در این است که این کلینیک یک سازوکار تخصصی عارضه یابی کسب و کار است و حتی اگر مشاور حقوقی در این سامانه به ارایه خدمات می پردازد، مشاور حقوقی مرتبط با کسب و کار را بر عهده خواهد داشت.

تفاوت سوم کلینیک پایش با سایر سامانه های مشابه در این است که بنیانگذاران این سامانه سالهاست درگیر ارایه ابزارها و نرم افزارهای هوشمندسازی و داده کاوی هستند. لذا می توانند با مشاوران در افزایش کارآیی و اثربخشی مشاوره ها در صورت لزوم همراهی نمایند.

فرآیند عضویت کارفرمایان و کارآفرینان در کلینیک پایش چگونه است ؟

فرآیند بسیار ساده است. ثبت نام می کنند و عضو کلینیک می شوند. مشاوره مورد نظر خود را دریافت می کنند یا از ابزارهای مدیریتی مورد نظر استفاده می کنند.

چرا چکاپ کلینیکی لازم است و خدمات کلینیک کسب و کار پایش در این خصوص چیست؟

عارضه ها همیشه شفاف نیستند و در بسیاری از گزارشاتی که به این کلینیک ارسال می گردد، صاحب کسب و کار و یا کارشناسان وی از مشکلاتی رنج می برند و عارضه را احساس می کنند، لیکن به درستی نمی دانند که در کدام بخش کسب و کار می بایست عارضه ها را جستجو کنند. در این صورت و در صورت تمایل کارشناسان کلینیک به شما مراجعه می کنند. چک لیست خود را تیک میزنند، سوالات خود را می پرسند و داده های گذشته شما را که در سیستم های مالی و فروش و تولید و تامین و انبار و … وجود دارند می کاوند. نتیجه آن گزارش شناختی است که بر اساس آن می توان اقدامات اصلاحی را آغاز نمود.

چه کسانی می توانند مشتری کلینیک کسب و کار پایش باشند؟

متاسفانه استفاده از چکاپ کلینیکی و ابزارهای هوشمندسازی و عارضه یابی حداقلی از بلوغ کسب و کار را می طلبد. اگر یکی از شرایط زیر را ندارید می توانید از مشاوره مشاوران استفاده کنید ولی نمی تواند از چکاپ کلینیکی و یا ابزارهای هوشمندسازی و عارضه یاب کسب و کار استفاده نمایید.

  1. کسب و کارهایی که بیش از 50 نفر پرسنل دارند.
  2. کسب و کارهایی که داده های خود را در سیستم های اطلاعاتی ثبت می کنند. مانند ثبت اسناد حسابداری، ثبت فاکتورهای فروش، ثبت رسید و حواله انبار، … 

مهم نیست سیستم اطلاعاتی چه باشد، لیکن مهم است وجود داشته باشد. حتی در پاره ای موارد ثبت اطلاعات در یک فایک اکسل یا اکسس به عارضه یابی مساله انجامیده است، لیکن می بایست فرهنگ ثبت اطلاعات در سازمان نهادینه شده باشد.

  1. کسب و کارهایی که مدیریت ارشد و تصمیم سازان و تصمیم گیران به سیستمها و روشهای مدیریتی نوین اعتقاد دارند. مهم نیست که بدانند ما از چه سامانه ها و روشهایی برای عارضه یابی و هوشمندسازی استفاده می کنیم.
mobile-navبا ما تماس بگیرید
۰۲۱۱۲۳۴۵۶۷۸۹